PROFILS Favorīti
EUR GBP LV RU EN
Mans profils

4 pazīmes, kā atšķirt oriģinālas smaržas no feikiem

Ir divas dažādas cilvēku grupas, kas pērk viltotas smaržas. Zinošais pircējs un nezinošais pircējs. Cilvēki, kas apzināti pērk viltotas smaržas, tic, ka viltotās smaržas ir tikpat labas, kā īstās, un atšķiras tikai pēc cenas. Tas ir pilnīgi nepatiesi, tā kā viltojumi bieži tiek izgatavoti, izmantojot zemākas kvalitātes izejvielas.

Nezinošie pircēji pērk viltojumus, jo tiem tiek melots vai tie vienkārši nezina, ka iegādājas viltojumu. Ir nomācoši un apkaunojoši iegādāties viltotu pudeli, domājot, ka tā ir īsta. Bet, augot smaržu industrijai, aug arī viltojumu industrija. Tava labākā aizsardzība pret apšaubāmu produktu iegādi ir izpēte un zināšanas.


Kādēļ viltojumi ir slikti?

Viltotas smaržas dažreiz smaržo līdzīgi īstajām, taču tās vienmēr ir izgatavotas no lētākām izejvielām vai arī atšķaida ar ūdeni. Viltojumi ir slikti, jo nav zināms to sastāvs, un tie var būt kaitīgi veselībai. Viltojumu ražotāji neievēro regulējošos standartus, un viņiem ir vienalga, vai kāds cieš no produkta lietošanas. 

Federālās Izmeklēšanas biroja (ASV) ziņojumā norādīts, ka viltotos kosmētikas produktos, piemēram, smaržās, lūpu krāsās un skropstu tušās, bieži atrodams augsts alumīnija un baktēriju līmenis. Šajos produktos sastopami arī zināmi kancerogēni, ieskaitot arsēnu, beriliju un kadmiju. Viltotas smaržas satur Di(2-etilheksil)ftalātu (DEHP), ko Vides Aizsardzības aģentūras (ASV) atzītu kancerogēnu, kas ir cilvēkam visletālākā toksiskā ķīmiskā viela.

Starp vispretīgākajiem atklājumiem, kas minēti FIB atzinumā, viltotās smaržas un tualetes ūdeņi dažreiz tiek ražoti, pievienojot tiem urīnu, kas, savukārt, var radīt nopietnus izsitumus. Citi blakusefekti iekļauj akni, psoriāzi, izsitumus un acu infekciju.


Kā pateikt, vai smaržas ir viltojums?

Viltotāji izgatavo arvien izsmalcinātākus viltojumus. Vismaz šie viltojumi tādi šķiet no ārpuses. Ir ļoti grūti pilnībā atveidot oriģinālās smaržas, jo radīt tieši to pašu produktu nebūtu izdevīgi izmaksu ziņā. Ir nedaudz vieglāk atveidot iepakojumu, bet arī tajā mēdz rasties kļūdas. Turpmāk uzskaitītas dažas lietas, kam vajadzētu pievērst uzmanību, ja ir aizdomas, ka attiecīgais produkts varētu būt viltots:


1. Ārējais iepakojums

Aplūkojiet smaržu kastīti un tās ārējo iepakojumu. Kastītes ārējam iepakojumam jāpieguļ cieši kastītei un jābūt izgatavotam no augstas kvalitātes celofāna, kas ir tīrs un nekrokojas. Līmei jānonāk tīri un viegli. Pašai kastītei jābūt ar asiem, vienādiem stūriem un izgatavotai no augstas kvalitātes materiāliem. Uz kastītes jābūt norādītam smaržu nosaukumam, uzņēmuma, kas tās izgatavo, nosaukumam un sarakstam ar izejvielām. Izlasiet visu, kas rakstīts uz kastītes. Nevajadzētu būt pareizrakstības, interpunkcijas kļūdām, vārdiem, kas dublējas, vai gramatikas kļūdām.

Pārbaudiet sērijas numuru uz pudeles un kastītes – šiem abiem numuriem jāsakrīt, taču tie var sakrist arī labiem viltojumiem.

2. Smaržu pudelīte

Īstas smaržu pudeles ir detalizētas un izgatavotas no stikla, kā arī ietver dizaina elementus, kas padara vieglāku smaržu izmantošanas procesu. Ja smaržu pudelei ir redzami trūkumi, ja tā nav izgatavota no materiāliem, no kā tai vajadzētu būt izgatavotai, ja smidzinātājs ir ar defektiem, ja pudele ir krāsā, kas nav tipiska, vai ja uz tās nav parasto norāžu nepieciešamajās vietās (zīmols, smaržu nosaukums, logotips, sērijas numurs un numurs, ar kādu smaržas glabātas noliktavā), tad tam vajadzētu radīt aizdomas. 


Daži viltotāji arī izmanto lētas uzlīmes, uz kurām uzraksta smaržu nosaukumu (nevis attēlo nosaukumu uzreiz uz pudeles, kā tas pārsvarā tiek darīts). Lai varētu saprast, kā jāizskatās pudelei, izplatītu smaržu pudeļu attēlus var atrast internetā. Meklējot pudeli internetā, pārliecinies, ka norādi pareizo nosaukumu un gadu, jo daudzām smaržām ir flakoni, kas var atšķirties pēc krāsas un dizaina. Vai arī jums var būt vecāka pudele ar citu dizainu. Atkal, pārliecinies, vai uz pudeles norādītajā informācijā nav drukas vai pareizrakstības kļūdu. 


Smaržu pudelītes apakšā vairumam smaržu ir informācija par smaržām (koncentrācija, tilpums, smaržu nosaukums, zīmols), kas vai nu ir ieskrāpēta stiklā, vai pielīmēta ar labi nofiksētu uzlīmi. Ja uzlīme “neder” pudelītes apakšai, pievērs tam uzmanību. Daži uzņēmumi arī norāda informāciju, izmantojot tinti. Ar tinti uzrakstītam tekstam jābūt grūti notīrāmam. Ja informāciju var viegli nokasīt vai noberzēt, uzmanies.3. Šķidrums pudelē

Īstas smaržas ir kristāltīras. Tajās nav nogulšņu. Ja pudelē esošais šķidrums nav caurredzams, vai, ja tajā ir redzamas jebkādas nogulsnes, tas ir viltojums! 

Smaržas bieži ir kādā tonī, un, ja pie rokas ir vecāka oriģinālā pudele, salīdzini abu šķidrumu krāsas. Pārliecinies, ka oriģinālajai smaržu pudelei nav beidzies derīguma termiņš, un tā nav veca, jo smaržas ar laiku arī var mainīt krāsu. Jebkurā gadījumā, ja abas pudeles ir jaunas, krāsai jābūt identiskai.

Ja pudele ir caurspīdīga, to var nedaudz pakratīt un tad aplūkot gaismā, lai noteiktu, vai redzamas nogulsnes.

4. Aromāts

Ir labi, ja ir paraugs vai izpratne par to, kā attiecīgajām smaržām ir jāsmaržo; tas ir labākais veids, kā pateikt, vai attiecīgās smaržas ir viltojums vai nē. Īstas smaržas ir kompleksas un tām ir pamatnotis, vidus notis un augšējās notis. Vairums viltojumu nesmaržos kā īstās smaržas. Tie var smaržot līdzīgi, bet tiem ir “plakana”, viendimensionāla smarža, tāda, it kā pietrūktu vesels nošu slānis.

Aizdomīgās smaržas var pārbaudīt, uzsmidzinot īsto smaržu paraugu un aizdomīgo smaržu paraugu uz atsevišķām lapiņām. Nekad netestējiet aizdomīgas smaržas uz savas ādas! Tu nezini, kādas izejvielas izmantotas to ražošanā, šādas smaržas var saturēt ko kaitīgu.

Jāatceras, dažādas koncentrācijas smaržas (EDT vs EDP) arī var smaržot dažādi. Ja smaržas smaržo citādāk, nekā vajadzētu, neizdari pārsteidzīgus secinājumus. Tās var būt vecas vai arī var izrādīties, ka testē divas dažādas koncentrācijas smaržas un tādēļ iegūsti dažādus rezultātus.

 

Kur iegādāties smaržas?

Iegādājaties smaržas no pārbaudītiem veikaliem ar labu reputāciju, kuri iepērk smaržas no pašiem smaržu namiem - tieši no ražotāja. Iepērkoties drošos, zemāk minētajos veikalos, bieži vien par savu pirkumu arī saņemsi dāvanu!

FRAGRANCE DIRECT Piegāde uz Latviju £5.99. UK piegāde £1.99

ESCENTUAL Piegāde uz Latviju £4.95. UK piegāde £1.95.

ALL BEAUTY Piegāde uz Latviju £7.95. UK piegāde £1.95 un bezmaksas pirkumiem virs £25.

LOOK FANTASTIC 
Bezmaksas piegāde visā pasaulē.


Un kā ir ar eBay un Amazon?

eBay un Amazon ir riskants, ja runa ir par smaržām un kosmētiku. Daudzi tur atrodamie viltojumi ir ļoti pārliecinoši, un nav garantēts, ka, piemēram, eBay ievietotajā attēlā redzama tieši tirgojamā pudele nevis jebkurš cits attēls no interneta.  


Informācija no http://that-smell.com/2010/05/04/the-dangers-of-counterfeit-perfumes/

Titulattēls: no Burberry, galerijā daļa attēlu no howtospotfake.org, fragrantica.com, dino.co.uk.

 

INFORMĀCIJA

KONTAKTI


e-pasts: [email protected]

SEKO MUMS

©2015 HOTTI Lielbritānijā reģistrēta organizācija.
Visas tiesības aizsargātas.»